INTERVIEW WITH MALGORZATA POTOCZNA, LOFF LOFF BRAND CREATOR & DESIGNERread full article

dzieci-sa-wazne-wywiad-excerpt dzieci-sa-wazne-wywiad

Karolina: Na rynek trafiła właśnie Twoja pierwsza kolekcja ubrań dla dzieci: PIXELS!

Małgorzata: Tak! Można było ją nawet obejrzeć na pokazie mody podczas listopadowego Wrocław Fashion Meeting. Z samego pokazu niewiele pamiętam, to były ogromne emocje – zobaczyć te wszystkie dzieciaki w moich ubraniach. Uśmiechnięte, wesoło machające do widowni, przejęte swoją rolą, a jednocześnie tak bardzo naturalne… Podbiły serca widzów, a ja prawie popłakałam się ze wzruszenia. Na koniec prowadzący, Conrado Moreno, zaprosił mamy dzieci, by też wyszły na wybieg. To było fantastyczne! Mnóstwo osób przyszło potem do mnie na stoisko, porozmawiać.

Karolina: Pierwszym, co zwraca uwagę, są charakterystyczne, pikselowe wzory i soczystość kolorów. Skąd czerpałaś inspiracje?

Małgorzata: PIXELS! to taka nostalgiczna podróż do świata dziecięcej wyobraźni, przetłumaczona na komputerowy język bitów i pikseli. Chciałam mojemu synkowi pokazać, od czego zaczęło się to, co dziś jest dla nas tak codzienne i zwyczajne – internet, smartfony, powszechna cyfryzacja. Projektowałam więc wzory materiałów, mając w sercu wspomnienie euforii na widok mego pierwszego komputera. To było Atari. Nie spałam wtedy po nocach, grając i ucząc się programowania. Stąd dinozaury, kosmiczne stworki i wielobarwne wariacje na temat pikseli – małych kwadracików, z których zbudowany jest obraz na każdym monitorze. A że dzieci z natury są żywiołowe i energiczne, takich właśnie kolorów użyłam: intensywnych, dynamicznych. Nawet szarość jest niezwyczajna – ciepła, z nieco lawendową nutą.

Read full article (automatic translation by Google Translate) >>